Przed sesją

Sesja noworodkowa – kilka słów o sesji

Sesja noworodkowa to dziedzina fotografii, która owiana jest niesamowitą magią. Bardzo wymagająca, ale dająca wielkie pokłady szczęścia
i spełnienia.
Pierwsze dni życia Twojego Dziecka to niesłychanie ważny czas – wszystko co planowaliście własnie zderza się z rzeczywistością. Burza hormonów i emocje, które Wami rządzą w tych dniach nie pozwolą na zapamiętanie wszystkich chwil. Ba, nie do końca zapamiętacie jak przez miesiąc zmienił się Wasz brzdąc. Dlatego tak ważne jest aby uchwycić ten czas, choć mały jego fragment. Zdjęcia, do których będziecie wracać latami, które nigdy się nie znudzą a przywołają niejedną łezkę to jedyna pamiątka, która jest w stanie zatrzymać czas dla Was.

Kiedy?

Sesję noworodkową prosimy rezerwować jeszcze gdy Maluszek jest w brzuszku. Oczywiście jest to termin wstępny – ostateczna data zostanie ustalona po narodzinach.
Sesja noworodkowa powinna być wykonana najlepiej do 14 dnia życia Dziecka – jest to czas gdy sen Maleństwa jest dość głęboki a fazy aktywności bardzo krótkie. Maluszek doskonale pamięta jeszcze swoje życie płodowe a dzięki temu można Dzieciaczki układać w słodkich pozach.
Każda sesja noworodkowa jest wykonywana u Was w domu – w środowisku, które Twoje dziecko zna najlepiej lub jeżeli nie ma takiej możliwości w naszym domowym studio.

Działamy zawsze razem – mąż fotografuje, żona opiekuje się małymi modelami. Tylko taki układ pozwala zapewnić maksymalne bezpieczeństwo Dziecka podczas sesji.

Z tak zwanych oczywistych oczywistości, które mimo swej oczywistości niestety nie przez wszystkich są normą.

Higiena to podstawa 🙂 Ręce, które biorą Twoje dziecko zawsze są czyste a na podorędziu znajduje się żel antybakteryjny. Kocyki i ubranka lądują w koszu na pranie po każdej sesji.

Odpowiednia temperatura otoczenia – do większości zdjęć Twoje dziecko pozuje na golaska lub prawie na golaska dlatego zawsze prosimy by odpowiednio dogrzać pomieszczenie, w którym odbywa się sesja.

Bezpieczeństwo i asekuracja to najważniejsze aspekty naszego spotkania. Dziecko nigdy nie pozostaje bez opieki i zawsze jest asekurowane przy wymagających tego pozach.

Zwykle sesja noworodkowa trwa 3-5 godzin – pamiętajcie, nie czas jest wyznacznikiem naszej pracy. Nie patrzymy nerwowo na zegarek. Spotkanie w 100% koncentruje się na dobrym samopoczuciu Twojego dziecka dlatego dajemy Wam czas na karmienie, przytulanie, uspokajanie i usypianie.

Podczas każdej sesji powstają również ujęcia z Rodzicami – wręcz nalegamy na nie! Nieprzespane noce i wory pod oczami nie są wymówkami. Kochane Mamy na pewno w Waszych kosmetyczkach nadal znajdzie się odrobina pudru i tusz do rzęs 😉 Taka okazja już się nie powtórzy dlatego nie zmarnujcie jej.

Wiemy, że to trudne, ale dobrze jest zaobserwować fazy snu Dziecka w ciągu dnia – najlepiej będzie gdy spotkamy się a Maluszek będzie zmęczony i głodny. Da to większą szansę na spokojne Jego uśpienie a co za tym idzie – piękne ujęcia 🙂

O sesji ciążowej

To wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. To jest fakt i nie będziemy się nad tym rozwodzić. Jedne Mamy znoszą ten okres dobrze, inne nieco gorzej, ale wspomnienia pierwszego kopniaka pozostaje w pamięci już na zawsze bez względu na inne okoliczności.
Przez 9 miesięcy uczysz się swojego Dziecka, oswajasz się z Jego istnieniem, imieniem, płcią…ze wszystkim. Czule głaszczesz brzuszek, rozmawiacie, słuchacie muzyki.
To również wyjątkowy czas dla Tatusiów – bycie głową rodziny to w końcu nie lada wyczyn szczególnie jeśli ma się ona powiększyć.
Mimo wielu obaw odliczacie wspólnie dni do porodu…
Aby nie zapomnieć tego czasu i uwiecznić tę rodzącą się w Was miłość do Waszego potomka zapraszamy na sesje ciążowe.
Najchętniej wykonujemy je w 7-8 miesiacu ciąży – brzuszek staje się wówczas większy i można go pięknie wyeksponować podczas sesji. Oczywiście sesję możemy wykonać w dowolnym momencie – wszystko zależy od samopoczucia Mamusi i ewentualnych zaleceń lekarza.
Chcemy byście czuli się komfortowo – dlatego to Wy decydujecie w jakiej stylistyce i gdzie sesja będzie się odbywać. Możemy spotkać się u Was w domu, w plenerze lub połączyć te dwie opcje.
Dla przyszłych Mam przygotowaliśmy piękne suknie ciążowe, wianki oraz inne akcesoria.
Sesja trwa ok 2-3 godziny.

Jeśli nie rozwialiśmy wszystkich Waszych wątpliwości lub w Waszych głowach zrodziły się kolejne pytania – prosimy o kontakt.

Ważne!Podstawą do rezerwacji termin jest wpłata zaliczki w wysokości 30% usługi. Pozostała część rozliczana jest w dniu wykonania sesji.